. news ..products.. team .. authors  
;paranoia publishing
  ENG .. EST .. PYC .. FR . ESP .. 日本 語で

 

 

 

 

 

 

 

ada

 

Adam Randželovitš
Lühimärkmeid laostumisest


125x190 mm  88 lk, Holmen Book White, Incada Silk, pantone overprint, kaitselakk.


tõlkija: Aarne Ruben
toimetaja: Jaak Tomberg
kujundaja: Tuuli Aule
illustratsioonid: Mihkel Kleis
eessõna: Vadim Klimov / Опустошитель
Toetaja: Eesti Kultuurkapital

 

Noore serbia kirjaniku tekstikogu põimib omanäolises ühendvormis sürrealistlikku mängulisust ning vahedat enese- ja ühiskonnakriitikat. Ühtaegu nii naljakas kui mõtlemapanev materjal, milles toorust ja väljaütlemisjulgust kannab otsinguliselt eksperimentaalne meetod: nagu ekspi puhul alati, tekitab ka siin rikastavat tunnetuslikku peapööritust otsustamatus, kas lõpptulemuseni on jõutud spontaanse kirjutuse või hoolika planeerimise tulemusena. Lugedes hakkavad varasemad tekstid jõuliselt hilisemates kaasa heiastuma ning koondtulemuseks on teos, mis kannab Danil Harmsi vaimu, olemata sugugi epigoonlik. Sisekaemuslikkuses on "Lühimärkmeid laostumisest" omalaadne 21. sajandi kunstniku noorpõlveportree.

Jaak Tomberg

 

 

 

 

Адам Ранджелович Эксперименты по разложению

 

125x190 mm  88 lk, Holmen Book White, Incada Silk, pantone overprint.

 

Редактор: Kiwa
Дизайнер: Tuuli Aule
Иллюстрации: Mihkel Kleis
Предисловие: Вадим Климов / Опустошитель

 

Если предположить, что позади слов находится ничто, то можно лишь пожелать узнать одно - каково это ничто?
Большое ли оно или маленькое, можно ли его, в конце концов, объять?
Собрание коротких абсурдистских рассказов про абсурд каждого из мгновений, словно камушек в ботинке, от автора, временно живущего в Сербии.

 

Collection of short writings, plays, stories and fragments. In russian and estonian. Pictures by Mihkel Kleis (Ratkiller), graphic design by Tuuli Aule. Some texts have been published in several literature journals and almanachs in Russia. They are all discovering some short moments of lifes of people that surround us. Something that is a fate or a tragedy for someone but almost invisible for anyone else even if we behold it.

 

 

 

Adam Randželovitš on sündinud 1994 Moskvas, elab Belgradis, õpib sealses teatriakadeemias dramaturgiat ja töötab Center za Kulturnu Dekontaminaciju's . Ta on Serbias avaldanud raamatu Stolica Za Gadjenje (Utopia; Belgrad, 2014) ning mitmeid lühilugusid ja lühinäidendeid erinevates vene kirjandusajakirjades (peamiselt Moskva Опустошитель). Serbias on avaldatud ka tema tõlkeraamatud – Velimir Hlebnikovi Ka (Utopia, 2013) ja Richard Brautigani kogutud luuletused (Utopia, 2016). Randželovitš on koostanud jugoslaavia radikaalse avangardi 1921-1926 antoloogia. Ta on Raiffeisen bank’i and HUB galerii noore kunstniku auhinna finalist (2014). Ta on võitnud auhindu oma lühifilmidega ja organiseerinud Belgradis festivali The Unforeseen Experimental Film Festival (2016).


Adam Randjelovic, born in Moscow, Russia in 1994. Currently lives in Belgrade, Serbia. Student of dramaturgy on Faculty of Dramatic Arts in Belgrade. Works in Center for Cultural Decontamination. Publishes mainly in Moscow-based literary journal "Опустошитель". Published two books of short prose and plays: "Chair for Repulsion" (Utopia, Belgrade, 2014) and "Lühimärkmeid laostumisest" / "Эксперименты по разложению" (;paranoia publishing, Tallinn, 2017).

 

 

<< next product

;paranoia products can be purchased from well-equipped bookstores all over the world, kumu art museum, tartu art museum, lugemik bookshop, utoopia and our website. for promotional copies please contact nuhk@paranoia.ee

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

next product >>

Lühimärkmeid laostumisest
Эксперименты по разложению
by
Adam Randželovitš

presentation performance

7 мая в Санкт-Петербурге

9. toukokuuta kl. 18 Helsingissä
Myymälä2
Refugee in the age of fiberoptics

10. mai kl 17.00 Valga Muuseum

11. maijs 8 PM Riga Bolderāja bookshop
Jelena Glazova & Kiwanoid, Madara Rutkēviča & Agnese Rutkēviča.

12. mai kl 19.00 Tartu Sisevete Saatkond, Prima Vista festival.
Aurotiga suhtlevad Paavo Matsin ja Kaspar Jassa, muusika Mihkel Kleis.

13. mai kl 21.00 Tallinn, Kuku klubi.
Benzokai, Mihkel Kleis

http://www.paranoia.ee/adam/